Aktuality ZŠ Mochov

II. třída (2. A a 5. ročník) - třídní učitelka Mgr. Andrea Koubíková

III. třída (1. ročník) - třídní učitelka Mgr. Helena Klučinová

IV. třída (2. B a 3. ročník) - třídní učiteka Mgr. Věra Kašparová

2. A                                                                              2. B

Hrouda Matěj                                                            Cooley Jacob

Skýpala Jakub                                                            Tomashuk Maksim

Tomášek Michal                                                        Kosek Tomáš

Žember Tomáš                                                          Duchková Tereza

Racková Eliška                                                           Holmanová Vanda

Skálová Denisa                                                          Valuchová Kristýna

Velecká Anna                                                            Klabanová Dominika

Žemberová Viktorie

Poplatek za školní družinu

Poplatek za školní družinu za 2. pololetí činí 250,- Kč (50,- za měsíc).

Zaplaťte nejpozději do 20. června buď přímo v hotovosti ve škole, nebo na účet školy  181704399/0300.

Do zprávy pro příjemce uveďte jméno Vašeho dítěte.

Vyúčtování ozdravného pobytu v přírodě

Z vybrané částky na ozdravný pobyt zbylo po celkovém vyúčtování 4 262 Kč. Na jednoho žáka je to 73 Kč. Tato částka bude v následujícím školním roce použita na částečné zaplacení akce Dřevíčkování.

Program akci na květen a červen

27. 5. – 31. 5. Ozdravný pobyt v přírodě Krkonoše

3.- 5. ročník

31. 5. – 4. 6.   Ozdravný pobyt v přírodě Krkonoše

1. a 2. ročník

13. června     výlet do IQlandie Liberec

15. června Třídní schůzka rodičů nastávajících

prvňáčků od 16.00 hod.

30. června     Závěr školního roku

Nástup do školy po prázdninách je v pondělí 4. září.

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

1. Znám své jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.

2. Umím se sám obout, obléknout i převléknout do cvičebního úboru tak rychle, aby na mě žádný z mých spolužáků nemusel čekat.

3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.

4. Dovedu kreslit tužkou a pastelkami i malovat barvami.

5. Umím rozlišit barvy a pojmenovat je.

6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.

7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a před jídlem i po jídle si umýt ruce.

8. Dovedu poslouchat maminčino vyprávění se zájmem a v klidu až do konce.

9. Pohádky, filmy, písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.

10. Do školní tašky si sám umím uložit věci.

DESATERO PRO RODIČE PRVŇÁČKA

1. Uvědomuji si, že školní docházka je pro dítě stejně důležitá, jako pro mě moje zaměstnání.

2. Každý den kontroluji penál a připravím ostře ořezané tužky. Vím, že dítě jich má mít v zásobě několik.

3. Každý den kontroluji školní tašku, pomáhám dítěti v přípravě školních potřeb a učebních pomůcek za jeho přítomnosti, společně je ukládáme do tašky.

4. Školní pomůcky koupím podle pokynů učitele.

5. Domácí příprava by měla probíhat vždy v klidu a v příjemném prostředí tak, aby se dítě mohlo soustředit na práci.

6. Pravidelnou domácí přípravu na vyučování rozdělím dítěti na kratší časové intervaly.

7. V klidu si každý den s dítětem popovídám o tom, co prožilo ve škole a snažím se odpovědět na jeho otázky.

8. O společných kulturních zážitcích (výlet, knížka, rozhlas, kino, divadlo, koncert) si s dítětem vyprávím a snažím se mu vysvětlit vše, čemu nerozumělo.

9. Své dítě pochválím za jeho snahu i práci ve škole.
Pomáhám mu v klidu a podporuji ho, když se mu něco nedaří.

10. Jsem součástí školy – podporuji práci všech pedagogů, případné problémy s nimi konzultuji, účastním se akcí školy.

Rozvržení vyučovacích hodin a přestávek

1. hod. - 8.00 - 8.45

2. hod. - 8.55 - 9.40