Školní družina

Do školní družiny se mohou přihlásit žáci na základě Kritérií pro přijetí žáka do školní družiny, která jsou součástí Vnitřního řádu ŠD. (viz.kapitola Školní dokumenty). Ve školní družině může být přihlášeno nejvýše 28 žáků. Při činnosti organizované mimo objekt družiny zodpovídá vychovatelka družiny za bezpečnost do počtu 25 žáků. V tomto případě ji při dozoru nad žáky pomáhá jiný pedagog nebo rodič. Provozní doba ŠD je do 17.00 hodin.
Vychovatelka realizuje výchovně vzdělávací činnost formou odpočinkové, rekreační a zájmové činnosti a v přípravě na vyučování.
Rozsah docházky a způsob odchodu přihlášeného žáka k pravidelné docházce do družiny sdělí rodiče písemně na zápisním lístku.

Omluvu nepřítomnosti žáka v družině, odchylky od docházky žáka nebo způsobu odchodu sdělí rodiče písemně vychovatelce. Předem známou nepřítomnost žáka v družině oznámí rodiče též písemně.

Činnosti ŠD se mohou zúčastňovat i žáci nezařazení do družiny, pokud se této činnosti neúčastní plný počet žáků zařazených do družiny.
Za bezpečnost žáků ve školní družině odpovídá vychovatelka ŠD. A to od příchodu žáka až do odchodu žáka z družiny. Příchod a odchod žáka je zaznamenán v docházkovém sešitě.
Při všech činnostech ŠD dodržuje vychovatelka bezpečnostní a hygienické zásady zakotvené ve vnitřním řádu školy.

V družině se vede tato dokumentace :
- zápisový lístek pro žáky, kteří jsou přihlášeni k pravidelné docházce
- přehled výchovně vzdělávací práce
- docházkový sešit

Výše úplaty

Měsíční výše úplaty je stanovena :
50,- Kč na jednoho žáka zařazeného ve školní družině
25,- Kč u žáka, který se činnosti ŠD účastní jen částečně